Güvenlik

güvenlik

Sitemizde alışveriş yaparken 256 bit SSL Sertifikamız ile alışveriş süreci hacker saldırılarına karşı şifrelenir. Sitemizde Kredi Kartı satışlarında 3D-Secure ile ödeme gerçekleştirilir. Sistemimiz Güvenlik için 3D-Secure harici ödeme kabul etmemektedir. (Bkz: 3D Secure)

Sitemiz ayrıca güvenliğiniz için kredi kartı bilgilerinizi saklamaz. Bu yüzden her alışverişinizde kredi kartı bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekmektedir.

Güvenliğiniz için TC Kimlik doğrulaması talep etmekteyiz. (Bkz: TC Kimlik) Kargo gönderilerini sitemize kayıt olan bilgiler dışında bir yere yapmamaktayız.

3D Secure ile Ödeme

3d-secure-ile-ödeme

Sitemiz kredi kartınızın güvenliği için sadece 3D Secure ile ödeme kabul eder. 3D Secure kısaca alışveriş sürecini telefonunuza gelen şifre ile tamamlamanızı sağlayan bir güvenlik sistemidir. 3D Secure olmayan sistemlerde kredi kartı ile direk ödeme alınır. Bir kişinin kredi kartı bilgilerinizi bilmesi onun sizin yerinize ödeme yapabilmesine neden olur. Bu da kartınız çalınmadan paranızın çalınabileceği anlamına gelmektedir.

3D Secure ödeme sistemlerinde böyle bir risk yoktur. Ödemeniz telefonunuza gelen bir şifrenin doğrulaması ile alınır. 3D Secure olmayan sistemlerde kartımdan habersiz para çekilmiş diye mahkemeye başvuru yapabilirken 3D Secure da böyle bir başvuru sonuçsuz kalacaktır. 3D Secure hem sizin güvenliğinizi sağlar hem de telefonunuzu da kaybetme durumunda size sorumluluk yükler. Kart bilgisi ile telefonunuzu elinde bulunduran kişi 3D Secure ile ödeme yapabilir. Lütfen dikkat ediniz.

Ürün İade

ürün-iade

Dünya Turizm üzerinden sadece toptan satış yapılmaktadır. Satışlarımız yasal prosedürlere uygun olarak faturalı yapılmaktadır. Bu sebeple ürün iadelerinde iade faturası kesilmesi gerekmektedir. İade faturası kesilmeden iade talebi kabul edemiyoruz. Bu konuda ısrarcı olmanın sonucu değiştirmeyeceğini bildirmek isteriz.

Sitemiz tüketicilere satış yapmamaktadır. Sadece ticari işletmelere satış gerçekleştirmektedir. Eğer ticari işletme olarak bizden alışveriş yapan kişilerin ticari faaliyet göstermediği anlaşılması durumunda siparişleri de iptal edilecektir. Siparişlerde cayma hakkınız bulunmamaktadır. Cayma hakkı tüketiciler için vardır. Firmamız son kullanıcılara yani tüketicilere satış yapmamaktadır.

Ürün İadesi fatura tarihinden itibaren 30 iş günü içerisinde yapılabilmektedir. İade edilecek ürünlerde kargo ücreti müşteriye aittir. Sadece kusurlu mal gönderimi olması durumunda kargo ücreti tarafımıza ait olacaktır. Size gelen kargonun hasarlı olması malzemenin kusurlu olduğu anlamına gelmemektedir. Hasarlı Kargolar için kargo tutanağı yaptırılması gerekmektedir.(Bkz: Kargo Tutanağı)

Ürün iadeleri, mal değişimi şeklindedir. Para iadesi yapılmamaktadır.

Mal değişimi isteği olması durumunda yeni seçilecek malda kampanya mevcut ise müşteri o kampanyadan yararlanamaz.

Bir bölgeye veya herhangi bir kişiye özel yapılmış siparişlerde iade talebi kabul edilmemektedir. (Örnek: Bir bölgeye ait özel tasarım magnet yapımında)

Ürün iadelerinde ambalajı bozuk, kirli, yırtık, kırık vs. gibi kusurlar olması durumunda iade kabul edilmemektedir.

Kargo Tutanağı

kargo-tutanağı

Ürün gönderilerinde hasarlı kargoların olması durumunda Kargo Tutanağı yapılması gerekmektedir. Ürünlerin hasarlı olması taşıma kaynaklı bir problemdir. Kargo Tutanağına istinaden hata tespiti yapılır. Yapılan tespit sonucunda eğer mal bizim tarafımızdan kusurlu yollanmış ise ürün iadesi yapılır. Eğer kusur kargodan kaynaklı ise fatura tutarı üzerinden zayi olan ürün miktarı talep edilecektir.

Kargo tutanağı tutturulmaması durumunda zayi olan mallardan Dünya Turizm sorumlu değildir. Lütfen bu konuya dikkat ediniz.