Yurtdışı Gönderisi

yurtdışı-gönderileri

Dünya Turizm’de yurtdışı gönderilerinde bir kaç yöntem izliyoruz.

5.000 USD altı siparişler

Eğer müşterimiz küçük bir sipariş verirse (5.000 USD altı) sipariş tutarı online satış araçlarımızla müşterimizden tahsil edilir. (Kredi Kartı, PayPal vs.) Bu tahsilat sonrasında sipariş hazırlanır ve müşterimiz için kargo firmalarından fiyat alınır.

Fiyat aldığımız firmalar uluslararası bilinen firmalardır. Örneğin UPS, TNT, Fedex, DHL vs.

Eğer müşterimiz bize kargo seçeneği sormaz ise anlaşmalı yurtdışı kargomuz ile gönderi yaparız.

Kargo Firmasından fiyat alınca müşterimize bu fiyat bildirilir ve ikinci bir ödeme alınır. Bu ödemeden sonra ürün kargoya verilir.

5.000 USD üstü siparişler

Eğer müşterilerimiz orta ölçekte bir sipariş verirse bunu online ödeme araçlarımızla yapmasını doğru bulmuyoruz. Bunun için müşterimiz bize sipariş tutarının %30’luk kısmını göndermesini bekleriz. (Banka Transferi veya PayPal) Bu tutar gönderildikten sonra sipariş hazırlanır. Sipariş hazırlandıktan sonra kargo fiyatları hesaplanır ve müşteriye bildirilir.

Bu bildirim sonunda müşterimiz kalan %70’lik sipariş tutarı ile kargo ücretini öder. Bu ödemeden sonra ürün kargoya verilir.

Konteyner Bazlı Gönderiler (Akreditif ile…)

Eğer müşterimiz büyük çapta bir gönderi talep ediyorsa bununla ilgili olarak uluslararası sözleşme ve akreditif yöntemi ile satışı tavsiye etmekteyiz. Bu konuda akreditif ile ilgili bilgi verilmeyecektir. Akreditif ile ilgili bilgi için yardım bölümümüze bakınız.